USŁUGI POŁOŻNEJ W RAMACH POZ JUŻ OD PAŹDZIERNIKA ECM!

USŁUGI POŁOŻNEJ W RAMACH POZ JUŻ OD PAŹDZIERNIKA ECM!
Drogie Pacjentki,

Już od 1 października br. w ECM Lifeclinica zostaną uruchomione usługi położnej środowiskowej podstawowej opieki zdrowotnej. Zachęcamy do zapisów!

Położna środowiskowa sprawuje kompleksową opiekę pielęgnacyjno-położniczą oraz ginekologiczną nad kobietami w każdym wieku oraz neonatologiczną nad dziećmi do ukończenia 2. miesiąca życia. Wizyty mogą odbywać się zarówno w gabinecie, jak i w domu pacjentki (wizyty patronażowe i profilaktyczne).

Dla kobiet w ciąży usługi położnej obejmują m.in. pomoc w przygotowaniu do porodu, połogu i karmienia piersią. Po narodzinach dziecka odbywają się wizyty patronażowe, w ramach których wykonywane są regularne pomiary masy i długości ciała, obwodu głowy i klatki piersiowej noworodka (a następnie niemowlęcia). Położna wspiera i udziela porad świeżo upieczonym rodzicom w zakresie pielęgnacji, szczepień i opieki nad nowonarodzonym dzieckiem.

Z usług położnej mogą skorzystać również kobiety, które przeszły operację ginekologiczną lub ginekologiczno-onkologiczną. Pacjentki uzyskują pomoc położnej w zakresie m.in. zdjęcia szwów, podania leków czy wsparcia w procesie gojenia rany pooperacyjnej.

W ECM Lifeclinica położną środowiskową będzie Beata Więckowska, posiadająca wieloletnie doświadczenie w opiece przed i okołoporodowej oraz która odbyła liczne specjalistyczne kursy, m.in.:

 • “Wywiad i badanie fizykalne”,
 • “Resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodka”,
 • “Szczepienia ochronne noworodka”,
 • “Immersja wodna w przebiegu porodu”,
 • “Aktywne prowadzenie porodu, pozycje wertykalne w porodzie”,
 • “Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu w porodzie”.

 

Aby zapisać się do poradni położniczej POZ ECM Lifeclinica w Elblągu wystarczy:
 • pobrać plik Deklaracja_położna POZ, wydrukować i uzupełnić go, a następnie dostarczyć dokument do placówki ECM Lifeclinica,
 • przyjść do placówki ECM Lifeclinica w Elblągu i podpisać deklarację w rejestracji,
  lub
 • zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta, wybrać opcję “Wybierz lekarza, pielęgniarkę lub położną POZ”, a następnie kliknąć “Wypełnij deklarację” przy polu “Położna” (opcja dostępna od 01.10.2021).

 

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać: