Specjalistyczne badania oczu: OCT oka, angioOCT w ECM Lifeclinica!

Specjalistyczne badania oczu: OCT oka, angioOCT w ECM Lifeclinica!

W naszym Elbląskim Centrum Medycznym Lifeclinica można przebadać swoje oczy za pomocą dwóch specjalistycznych oraz mało inwazyjnych badań:

  • OCT oka – czyli optyczna koherentna tomografia dna oka, pozwala na pozyskanie modelu przekroju tkanek. Polega na wprowadzeniu do oka bezpiecznej wiązki światła, która niesie informacje o siatkówce i jest tak dokładne, że specjaliści porównują je do mikroskopowej analizy wycinka tkanki.
  • angioOCT – uważane jest za jedno z najnowocześniejszych badań, które precyzyjnie sprawdza mikrokrążenie we wszystkich warstwach siatkówki. Ocenia jej naczynia, co pozwala na dokładną lokalizację zmian i określenie ich charakteru.

Jesteśmy jedną z nielicznych jednostek w regionie, które przeprowadzają tego typu badania! W naszej klinice pracuje trzech znakomitych specjalistów z zakresu okulistyki. Oprócz wyżej wymienionych badań w ECM Lifeclinica można umówić się na kompleksową konsultację, zbadać ciśnienie dna oka, ostrość wzroku, dobrać okulary do dali i bliży.

W naszym centrum można również wykonać dwa zabiegi okulistyczne:

  • usunięcie zaćmy ultradźwiękiem z implantacją soczewki zwijanej asferycznej 
  • usunięcie zaćmy powikłanej ultradźwiękiem z implantacją soczewki zwijanej asferycznej.

Ponadto dysponujemy lampą szczelinową. Jest to przyrząd medyczny składający się z silnego źródła światła połączonego z mikroskopem rogówkowym. Dzięki niemu można dokładnie zbadać struktury przedniego odcinka oka: powiek, twardówki, spojówek, tęczówki, soczewki i rogówki. W klinice można wykonać również operację zaćmy.

Zapisy w ECM Lifeclinica